Transcendentalní meditace

Projekt uvedení Transcendentální Meditace do vězení žen

Posted on: 19.8.2014

Čtyři učitelky Transcendentální Meditace (TM) z Nadace D. Lynche byly pozvány do Singrova centra na ostrově Rikers Island, aby prezentovaly úvodní přednášku o technice Transcendentální Meditace 20 vězeňkyním, na které byla uvalena vazba z různých důvodů, od méně vážných až po vážné.
Ředitelka pracovního oddělení nápravného zařízení Phil Terwiel uvedla, že TM by mohla být velmi cenným nástrojem a napomoci ženám po jejich propuštění znovu si najít bydlení, práci a bezproblémově se zařadit do normálního života.
Jak se ukázalo, byl to dobrý nápad. Do kurzu se mimo vězeňkyň přihlásily i tři dozorkyně.
Už po první meditaci v rámci TM kurzu bylo cítit v atmosféře zklidnění a spokojenost. Všechny účastnice cítily úlevu od vnitřního tlaku, jako nikdy předtím a na tváři měly úsměv.
Jedna účastnice poznamenala: „Kdybych bývala měla TM po celý život, tak bych tu nebyla“. Během prvních dnů a týdnů bylo vidět u účastnic patrné zlepšování. Jedna uvedla: „Mám moc ráda ten klid, který získám z TM. Cítit ten pokoj je největší odměna. Jak se uvolnila všechna ta nežádoucí zátěž z mé mysli, zlepšila se mi hodně nálada“.
Druhá účastnice říká: „Před tím, než jsem začala meditaci, jsem byla ztracená, vystresovaná a zlostná. Pořád jsem se obviňovala za to, jak jsem si zkazila život. S meditací jsem teď více otevřená životu a už to tady přes den zvládám. Je to dar nalézt v sobě toto skryté místo, které mi přináší uvolnění a radost. Moc vám za to děkuji“.
Další účastnice uvedla: „Už dokážu nelpět na zbytečnostech. V noci, když tu ostatní křičí a já nemůžu spát, tak si prostě medituju. Už věky jsem se necítila tak dobře. Dokážu si sebe teď víc uvědomovat. Doporučila bych tuto meditaci každému. Budu s ní pokračovat až do mého posledního dne života“.
Učitelky TM měly pocit, že to byla jedna z nejvíce naplňujících zkušeností pro ně samotné, snad právě proto, že v tomto prostředí byla TM tolik zapotřebí. Teď ji tyto ženy mají a budou mít po celý zbytek života. „Když máte TM, nepotřebujete nic jiného, prostě zavřete oči, a všechno je tu pro vás“, uvedla jedna učitelka TM.
Učitelky TM z Nadace Davida Lynche se sem na Riders Island budou pravidelně vracet v rámci follow-up programu. Pracovníci nápravného zařízení se snaží a hledají cesty, jak zpřístupnit techniku TM více ženám ve vězení a zaměstnancům. Paní Terwiel uvedla, že mají z TM všichni radost, a že bude bezpochyby užitečné naučit TM více zdejších žen a zaměstnanců.

“Pocit tíhy je na tom ostrově velmi silný, ale vřelost těch žen, jejich dychtivost vyléčit se z traumatického stresu, růst a nalézt mír – je ještě silnější”. - Rachel Katz, TM učitelka Nadace DLF

“Pocit tíhy je na tom ostrově velmi silný, ale vřelost těch žen, jejich dychtivost vyléčit se z traumatického stresu, růst a nalézt mír – je ještě silnější”. – Rachel Katz, TM učitelka Nadace DLF

 

Viz článek.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: