Transcendentalní meditace

Co je Transcendentální meditace?

Posted on: 14.7.2014

TM – TRANSCENDENTÁLNÍ MEDITACE je vzdělávací vědecky potvrzený program pro rozvíjení plného potenciálu osobnosti a pro udržitelný rozvoj.

Technika TM je autodidaktická metoda, jež patří mezi tzv. vnitřní vzdělávání – rozvíjí mysl, nervový systém, vědomí. Představuje praktický aspekt vědy o vědomí – vědy o vnitřní přirozené inteligenci člověka celého prostředí.

Technika TM je jednoduchá a aplikovatelná do všech oblastí lidské činnosti v rámci jejich optimalizace, jak ukazují projekty mezinárodní organizace Global Country of World Peace http://www.globalcountry.org/wp/global-solutions/.

GCWP celosvětově vyučuje Maharišiho programy TM a realizuje udržitelné projekty, včetně vzdělávání, tzv. CBE – Consciousness-Based-Education, viz http://www.globalcountry.org/wp/education/, organického zemědělství – védské organické zemědělství, viz http://www.globalcountry.org/wp/agriculture/, péče o zdraví – Mahariši védský přístup ke zdraví a Mahariši ájurvéda, viz http://www.globalcountry.org/wp/health/, architektury http://www.maharishivastu.org/ – Vastu, Mahariši sthapatya véda, viz http://www.globalcountry.org/wp/architecture-and-engineering/, správy – prevenční správa, viz http://www.globalcountry.org/wp/administration/, vytváření soudržnosti a světového míru, viz http://www.globalcountry.org/wp/achieving-permanent-peace/ a odstraňování chudoby http://www.poverty-removal.org/.

CBE – vzdělávání založené na rozvoji vědomí – Consciousness-Based-Education je dnes uváděno do škol po celém světě, kde mají zájem zlepšit studijní výsledky, chování a vztahy, viz https://consciousnessbasededucation.org/. Snad nejdelší tradici v používání tohoto progresivního a účinného systému vzdělání má univerzita ve Fairfieldu v Iowě v USA – Maharishi University of Management, viz http://www.mum.edu/, která je certifikovaná a nabízí řadu studijních programů, včetně nově uvedenéno Sustainable Living, viz http://www.mum.edu/sustainable-living.

V Česku je možné naučit se techniku TM v neziskové organizaci Globální země světového míru, viz http://www.tmcentrum.cz/ u certifikované učitelky TM Dr. A Citterbergové, tel.602 101 459.

TM je unikátní vzdělávací program, který se zásadně liší – svými principy i praktikováním od jiných meditačních technik nebo programů rozvoje či redukce stresů. Jedná se o autentický program, který pochází z Védské tradice mistrů a je charakteristický svou snadností a účinností. Je vědecky ověřený stovkami publikovaných výzkumů od nezávislých univerzit a vědeckých ústavů, viz http://www.tm.org/research-on-meditation. Program TM je zcela přirozený a je velmi účinný v rozvíjení života jako celku a v uschopňování člověka, aby si realizoval svoje potřeby, přání a aspirace konstruktivním a pozitivním způsobem, v souladu se všemi aspekty vnitřní a vnější udržitelnosti.

Zakladatel programu TM – Transcendentální meditace Mahariši Maheš Jogi, http://www.tm.org/maharishi oživil a rozvinul řadu pokročilých technik a programů z Védy a Védské literatury a přináleží mu objev a ucelení celé Védy, viz http://is1.mum.edu/vedicreserve/. Maharišiho nástupce a hlavní reprezentant Global Country of World Peace Dr. Nader Ram (Maharaja Adhiraj Rajaraam Tony Nader, MD, Ph.D) pokračuje v Maharišiho práci a ve výzkumu Védy a je znám svou výzkumnou, vzdělávací a publikační činností v této oblasti, včetně např. knih Human Physiology: Expression of Veda and the Vedic Literature, viz http://www.mumpress.com/vedic-literature-sanskrit/e16.html a Ramayan in Human Physiology, Discovery of the Eternal Reality of the Ramayan in the Structure and Function of Human Physiology, viz http://www.mumpress.com/books/other-authors/r05.html.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: