Transcendentalní meditace

TRANSCENDENTÁLNÍ MEDITACE NA POMOC VÁLEČNÝM VETERÁNŮM

Posted on: 8.12.2010

Benefiční kulturní události na podporu a pomoc válečným veteránům prostřednictvím programu Transcendentální meditace v rámci projektu „Operations Warrior Wellness“, která proběhne 13.12. v Metropolitním muzeu umění v New Yorku se účastní známé americké hvězdy a osobnosti, včetně Davida Lynche, Russela Branda, Clinta Eastwooda a dalších.

Akci pořádá nadace Foundation for Consciousness Based Education and World Peace, kterou založil v roce 2005 americký producent David Lynch, pod názvem „Change Begins Within“ a navazuje tímto na loňský stejnojmenný benefiční koncert, kterého se zúčastnili členové Beatles a další osobnosti a jehož smyslem bylo podpořit sdílení dobré praxe se vzděláním založeným na vědomí, jehož základním prvkem je program Transcendentální meditace pro redukci stresů a harmonické rozvíjení celé osobnosti.

Nadace podpořila výuku programu Transcendentální meditace prostřednictvím vzdělávací organizace Global Country of World Peace pro více než 150.000 studentů ve školách po celém světě. Implementací programu TM u žáků a studentů došlo ke zvýšení jejich tvořivosti a motivace ke studiu, zvýšila se jejich spokojenost a pohoda a zlepšilo se jejich chování a celkové studijní výsledky. Nadace také podporuje projekty zaměřené na výzkum a dokumentaci přínosů programu TM pro zdraví ve spolupráci s institucemi jako je např. University of Connecticut a University of Michigan.

David Lynch má sám dlouholeté zkušenosti s programem TM. Začal praktikovat Transcendentální meditaci před 40 lety pro úlevu od stresů a zlepšení kvality svého života a pokračoval s pokročilými technikami a studiem vědy o vědomí. V rámci sdílení dobré praxe uvádí jeho nadace řadu dalších projektů, které používají program TM, pro různé sociálně ohrožené či vyloučené skupiny, včetně osob bez přístřeší, původních obyvatel Ameriky a dalších.

O výše zmíněné benefiční události se psalo ve článku „Filmmaker Introduces Meditation to Veterans“ v novinách The Wall Street Journal, ve článku „Veterans Day: Can Meditation Help Veterans Overcome PTSD“ v novinách The Huffington Post a ve článku „David Lynch Says Transcendental Meditation Will Cure Soldiers of Post-Traumatic Stress“ v novinách Tonic.

Mezi první studie významně prospěšného účinku programu Transcendentální meditace pro válečné veterány patří jedna z roku 1985, jak zmiňuje Bloomberg Businessweek, která zjistila výrazně sníženou úroveň hladiny stresu a úzkosti při zavedení TM u vietnamských válečných veteránů. 70% zkoumaných subjektů zažilo takové zlepšení stavu, již dále nepotřebovalo pomoc z jejich veteránského centra.

Bližší informace o mnoha dalších událostech a prospěšných činnostech nadace v rámci pomoci válečným veteránům a amádě můžete nalézt na stránce David Lynch Foundation.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: