Transcendentalní meditace

Transcendentální meditace pomáhá proti chudobě

Posted on: 20.6.2010

Program TM, který nabízí naše občanské sdružení je velmi praktický a účinný pro zlepšování kvality života na základě rozvoje vědomí.

Obzvláště letos, kdy je Evropský rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení by bylo namístě prozkoumat a vyzkoušet metody, které se prokázaly jako účinné jinde ve světě.

Program Transcendentální meditace, který byl začleněn s pomocí nadace DLF do programu Ready, Willing and Able fondu Doe Fund v USA u mladých můžů, afroameričanů bez domova, se ukázal jako velmi účinný.

Russel Simons, známý americký dobrodinec navštívil na začátku projektu účastníky kurzu, přednášel a diskutoval se zájemci o možnostech a prospěšných účincích programu TM. Zde, v The Atlantic ze 16.června v rámci interview popisuje svoje dojmy a názory. Hovoří o tom, že i bezdomovci potřebují nadstavbu, nejen mít co jíst a kde spát a o důležitosti radosti a pocitu vnitřního štěstí.

Otec Gabriel Mejia, který založil a spravuje v rámci své nadace Fundación Hogares Claret 54 středisek v 8 městech v Kolumbii, se stará o 8 500 dětí bez domova. Nyní s úspěchem začleňuje do vzdělávání dětí program TM. Za jeho charitativní činnnost mu byl udělen čestný doktorát na univerzitě MUM. Dokument televize nadace DLF ukazuje velmi názorným způsobem účinnou proměnu dětí s použitím programu TM.

Dokument z prostředí věznice ukazuje účinnost programu TM u vězňů, kam je uváděn v rámci rehabilitačního programu s pomocí nadace DLF. Podobně, se skvělými výsledky, byl program TM uveden do desítek věznic v posledních 30 letech. Výzkum účastníků projektu TM ve věznici Quentin a Folsom v Kalifornii a Walpolev Massachusetts zjistil, že TM významně redukuje počet případů narušování řádu a významně snižuje recidivu až o 50 procent.

Sociální pracovnice Janice Shaw v Ottavě v Kanadě hovoří o programu TM jako o vynikajícím prostředku pro rozvoj lidských zdrojů.

Program TM je široce vědecky probádaný. Unikátnost tohoto progamu spočívá na jedné straně v jeho přirozenosti a snadnosti, a na druhé straně v jeho širokém rozsahu prospěšné působnosti. TM rozpouští stresy a navrací mozku jeho přirozenou činnost.

Jelikož mezi cíle Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení patří také ‚spolupracovat s občanskou společností a nevládními organizacemi, které bojují proti chudobě a sociálnímu vyloučení‘, nabízí naše o.s.GZSM informace, přednášky a výuku zmíněného programu TM.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: