Transcendentalní meditace

Transcendentální meditace – řešení na šikanu ve škole?

Posted on: 20.5.2010

Školy bez stresu
„Pamatuji se, jak jsem poprvé slyšel, že malé děcko si přineslo do školy pistoli, a od té doby slyšíme o všech těch problémech…“ říká známý filmový producent David Lynch. Jeho starost ho vedla k tomu, že založil nadaci David Lynch Foundation, která vytváří školy bez stresu stress-free schools prostřednictvím programu chvilky ticha a techniky Transcendentální meditace (TM).

Stovky veřejných a soukromých škol ve Spojených státech a po celém světě využívá tento program a studenti i učitelé zažívají výrazné zlepšení v životě školy. 

Ve videu, které je na stránce nadace David Lynch Foundation hovoří učitel o studentu, který byl před tím, než se naučil techniku
Transcendentální meditace, extrémně nestabilní; teď, kdy přijde do třídy, poznamená: „Potřebuji si zameditovat“. Tento rok nebyl ani jednou podmínečně vyloučen.

„TM je jako pračka“, říká Jody, student na americké střední škole, který byl předtím velmi agresivní. „Vypere to všechny rušivé myšlenky“. 

Výhody Transcendentální meditace ve škole
Rozsáhlý vědecký výzkum potvrdil, že Transcendentální meditace vede ke zlepšení studijních výsledků, problémů s chováním je méně, je méně stresu, úzkosti, deprese, násilí a drog.

Nová studie zjistila, že u 106 adolescentů, kteří jsou ohroženi vysokou hladinou stresu, došlo – ve srovnání s kontrolami – ke snížení úrovně stresu, úzkosti, hyperaktivity a emocionálních problémů poté, co používali techniku Transcendentální meditace po dobu čtyř měsíců.

Studie s 60 žáky ze šesté třídy zjistila, že používání Transcendentální meditace pozitivně ovlivnilo jejich emocionální vývoj. Meditující žáci měli také významně vyšší skóre u sebevěděmí a emocionální způsobilosti. V další studii vykázali studenti ze střední školy, kteří se naučili program Transcendentální meditace, zvýšenou toleranci po 14 týdnech praxe, v porovnání s kontrolní skupinou.

Pozitivní změny
„Už nebývám tak rozzuřený, takže je to pro mě snazší mluvit s lidmi a komunikovat,‘ říká student, který se naučil techniku Transcendentání meditace. ‚Vztahy jsou mnohem pohodovější“.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: