Transcendentalní meditace

Přínos Transcendentální meditace pro mysl

Posted on: 13.4.2010

Motto:
…univerzální vzdělání mysli a zavedení takového řádu v záležitosti celého života, aby mysl každého člověka, na všech svých věkových stupních příjemně zaměstnaná, se mohla stát zahradou radostí. J.A.Komenský

 Vědecký výzkum ukazuje, že lidé, kteří používají program TM mají jasnější myšlení. Kontinuálně rozvíjí svoji inteligenci a tvořivost a lepší se jim paměť. Mají zlepšenou intuici, hlubší vhled do věcí a situací a širší vizi. Intenzivněji oživují a využívají latentní rezervy mozku. Činnost jejich mozku je mnohem uspořádanější a sladěnější než dříve. Také se zlepšuje jejich receptivita k učení a schopnost soustředit se. U žáků a studentů se výsledek projeví v lepších studijních výsledcích a vyšším skóre ve standardních testech inteligence. Ke zlepšování kvalit mysli dochází v každém věku, u dospělých i seniorů. Jasné myšlení se Vám hodí každý den, v práci, ve škole a při studiu, ale i doma a ve všech různých situacích. Jasnější myšlení, spolu s úlevou od tenzí a stresů, zlepší Vaši činnost a pomůže Vám dosáhnout potřebné výsledky a cíle.

Psychologové uvádí, že používáme jen asi 5-10% ze svého mentálního potenciálu. Program  TM přirozeně rozvíjí plný tvořivý potenciál mysli a umožňuje rychlý růst a rozvoj osobnosti jako celku. Rozvíjí se stabilita osobnosti, adaptabilita a flexibilita a další přenosné dovednosti a kompetence, včetně schopnosti zlepšené komunikace, týmové práce, organizování a řešení problémů.

Program TM přímo oživuje vnitřní tvořivou inteligenci. Člověk takto získává větší vnímavost a schopnost poznávání. Zvyšují se životní aspirace a současně se zlepšuje schopnost uplatnit se a najít si svoje štěstí a smysl svého života. TM a pokročilé programy kultivují a rozvíjejí osobnost od základu – vědomí a dosahují řady dalších žádoucích multiplikačních účinků, včetně vyšší odolnosti vůči stresu, lepšího zdraví, lepšího působení v prostředí a lepších vztahů.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: