Transcendentalní meditace

Záchrana dětí z ulice

Posted on: 4.4.2010

Dětem v Kolumbii, které žijí na ulici, je dána možnost mít nový domov a začít nový život.Projekt Saving the Disponsable Ones, který započal otec Gabriel Mejia se dále rozšiřuje za pomoci nadace Davida Lynche.

Děti bez rodičů, nechtěné, či bez domova ve městě jako je Medellin žijí a často i umírají na ulici. Žijí ve velmi tvrdých podmínkách a často jsou zneužívány již od útlého věku. Aby unikly alespoň na chvilku této situaci, uchylují se k drogám, popisuje Stuart Tanner, ředitel projektu.

Nemusí to tak být!

Nadace Davida Lynche poskytla stipendium již několika statisícům dětí v Latinské Americe, včetně dětí o které se stará otec Gabriel Mejia.

Otec Mejia je katolický kněz v Kolumbii, který tiše pomáhá dětem z ulice. Již od roku 1980 jim nabízí úlevu od tvrdého boje o přežití na ulici. Otevřel středisko Center de Hogares Claret, jež sloužilo jako útulek. Děti zde dostaly najíst a mohly zde přespat.

Později v osmdesátých letech cestoval otec Mejia do spojených států, kde se naučil Transcendentální meditaci. Okamžitě poznal, že našel prostředek, který by mohl účinněji pomoci dětem, zatíženým stresem, které žijí na ulicích a postupně začlenil TM do vzdělávacího programu.

V Medellinu je sirotčinec, uvádí Stuart Tanner, kam se mohou uchýlit děti již od 6 let. Mohou se zde vysprchovat a dostat jídlo. Děti mají svobodu přijít a odejít, kdy chtějí. Není na ně kladen žádný tlak, funguje to jako otevřený dům. Otec Gabriel při své práci s dětmi z ulice získal zkušenost, že to přání odejít z ulice musí vyjít od samotných dětí. Mnoho děti má návyk na drogy a proces odvykání je obtížný a postupný. Součástí rehabilitace dětí je, že se mohou naučit meditovat TM.

Dnes je už otevřených 47 podobných středisek po celé Kolumbii. Program TM je součástí vzdělávacího programu pro děti. Umožňuje dětem zbavit se tíže naakumulovaného stresu, dále se rozvíjet a začít nový život, který si mohou více organizovat podle svých přání.

Filmový dokument, který byl o tomto projektu vytvořen bude mít premiéru 8.dubna t.r. ve Fairfiledu v Iowě v USA. Dokument ukazuje názorným způsobem bídu dětí z ulice a následně po pobytu v útulku, jak se v životě dětí odehrává úžasná transformace. Osvobodily se od trápení a muk života na ulici, uzdravily se od drogového návyku a začínají dostávat vzdělání.

Otec Gabriel vystoupil na tiskové konferenci v New Yorku v dubnu 2009 v souvislosti s koncertem ‚Change Begins Within‘ na podporu implementace programu TM do škol, kde krátce pohovořil o svých aktivitách.

V říjnu 2009 zorganizoval otec Gabriel Mejia konferenci v Rosario v Argentině pro 1 500 představitelů z Latinské Ameriky. Konference se zaměřila na prospěšné účinky programu Transcendentální meditace v rámci prevence juvenilní zločinnosti a rehabilitace mládeže na základě zkušeností z jeho útulků.

Otec Gabriel Mejia, kterého Mahariši nazýval ‚svatým z Kolumbie‘ obdržel v roce 2009 jako uznání za jeho dosažení v oblasti dobročinných aktivit pro ‚ztracenou‘ mládež čestný doktorát na univerzitě Maharishi University of Management.

Nadace, kterou založel otec Gabriel Mejia, představuje moudrost, trpělivost a vědění, jež jsou zapotřebí k záchraně odvržených dětí, znovunastolení jejich práv a jejich důstojnosti a vytváření jejich světlejší budoucnosti.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: