Transcendentalní meditace

Transcendentální meditace, účinná pomoc na stres při poruchách učení

Posted on: 9.3.2010

Ohledně hyperaktivity a poruch učení existuje jedna možnost přirozeného řešení. U nás se o této možnosti zatím moc neví. Jedná se využití regeneračních schopností lidského organismu, což je řešení ze svých vlastních vnitřních zdrojů. Tuto možnost představuje program TM neboli Transcendentální meditace.

Uvedená výzkumná studie kolektivu autorů testovala vhodnost techniky TM pro redukci stresu a úzkosti jako prostředku pro snížení symptomů poruch učení.

Žáci ve věku 11-14 let prošli školením v technice TM a pak ji praktikovali 2x denně ve škole. Hodnocení, které srovnávalo výsledky měření na začátku a po 3 měsísích ukázalo významné snížení stresu a úzkosti a zlepšení hyperaktivity a dalších poruch učení.

Dr. Stixrud, americký klinický neuropsycholog, specialista na poruchy učení a na emocionální a sociální poruchy, profesor v lékařském centru Children’s National Medical Center ve Washington, D.C. doporučuje zmíněný program TM.

Program TM mohou snadno používat i děti, protože je jednoduchý a přirozený a není při něm třeba nějakých zvláštních schopností, námahy nebo soustředění.

TM významně redukuje stresovou zátěž organismu tím, že poskytne chvilku zklidnění a hluboké relaxace. Tento klid rozpouští stresy a regeneruje nervový systém a celý organismus. Reakce na stres je pak normálnější a není už tak impulsivní.

TM zlepšuje zdraví a studijní výsledky žáků/studentů a je nyní s úspěchem uváděna do řady škol po celém světě, například ve Velké Británii a jinde po světě.

Jeho implementaci podporuje nadace D.Lynche a někde už také ministerstvo školství, obzvláště v Latinské Americe.

Třebaže je u nás zatím velmi malá informovanost o skvělých výsledcích s používáním programu TM pro zlepšení zdraví, studijních výsledků a mezilidských vztahů, nemělo by to být překážkou pro sdílení dobré praxe i u nás.

Poruchy učení jsou nyní u žáků velmi časté a program TM představuje přírodní a účinné alternativní nebo doplňkové řešení.

Program TM může vyučovat jen kvalifikovaný učitel TM. U nás nabízí program TM zájemcům občanské sdružení Globální země světového míru.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: