Transcendentalní meditace

Transcendentální meditace a ADHD

Posted on: 20.9.2009

Dr. Wiliam Stixrude, Dr. Sarina Grosswald a Dr. James Krag doporučují program Transcendentální meditace pro děti, které trpí syndromem hyperaktivity a poruchami učení. Uvádějí, že TM může sehrát velmi důležitou roli a přinést úlevu dětem, které trpí poruchami pozornosti, mají problémy s učením nebo problémy v chování.
„Výhodou programu TM je, že je snadný pro naučení i pro používání. Děti se ho mohou snadno naučit, protože je přirozený a nevyžaduje soustřeďování ani žádnou jinou zvláštní schopnost“, uvádí Dr. Grosswald.
S používáním TM dostane nervový systém odpočinek a zklidňuje se. Reakce na stres je pak normálnější a děti jsou méně impulsivní. „Myslím, že existuje důvod k vysvětlení, proč proces zklidnění mysli a těla prostřednictvím TM umožňuje dětem mnohem zlepšenou schopnost kontrolovat svoje impulsivní chování“, uvádí Dr. Stixrude. „TM má za výsledek větší integraci v elektrické aktivitě mozku, jak je vidět z vyšší koherence mezi oběma hemisférami a z přední a zadní částí mozku. Děti se pak dostávají méně do problémů. Jsou více schopné kontrolovat svoje impulsivní chování, méně se vrhají do aktivity bez přemýšlení a lépe dokážou potlačit tendenci nechat se vyrušit.“

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: